تبلیغات

سرزمین بادها ، سریال سرزمین بادها 

دوستیابی >بزرگترین پاتوق تفریحی کل ایران زمین - عکس های هانیه توسلی + زندگی نامه وگفتگو
تبلیغات
مطالب پیشین
مدل لباس کره ای برای آقایان

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

عکس بازیگران ایرانی

 عکسهای متنوع وزیبا
 عکس هندی
 عکس بازیگران خارجی
 عکس بازیگران ایرانی
 عکسهای طنز
 عکسهای طبیعت
 مدلهای موولباس
 عکسهای یانگوم
 عکسهای عاشقانه
 عکسهای کودکان
 عکس عروسهای زیبا
 عکسهای مذهبی
 عکس اتومبیل جدید
 بازیگران امپراتور دریا
 عکس خوانندگان عرب
 عکسهای جالـــب
 عکس مد لباس عروس
 عکس آرایش صورت
 عکسهای وحشتناک
 عکس خوانندگان ایران
 عکسهای بدون! شرح
 عکس مبارزه بدحجابی
 عکس شکارلحظه ها
 فوتبالیستهاوهمسران
 عکس خوانندگان ترک
 عکس زیبای فانتزی
 عکس زیبای ورزشی
 زنان برتر ۲۰۰۷روس
بازیگران ایرانی وهمسرانشان
• زیباترین عکسهای سال •
عکس های بدنسازی
عکس های آرایش فانتزی لب
 عکس طرفداران فوتبال

دوستیابی درآذربایجان غربی

دوستیابی درآذربایجان شرقی

دوستیابی درایلام

دوستیابی دراصفهان

دوستیابی دراردبیل

دوستیابی دربوشهر

دوستیابی درتهران

دوستیابی چهارمحال بختیاری

دوستیابی درخوزستان

دوستیابی درخراسان رضوی

دوستیابی درخراسان شمالی

دوستیابی درخراسان جنوبی

دوستیابی درزنجان

دوستیابی درسمنان

دوستیابی درسیستان و...

دوستیابی درفارس

دوستیابی درقزوین

دوستیابی درقم

دوستیابی كهكیلویه وبویراحمد

دوستیابی دركرمان

دوستیابی دركرمانشاه

دوستیابی دركردستان

دوستیابی درگلستان

دوستیابی درلرستان

دوستیابی درمازندران

دوستیابی درمركزی

دوستیابی درهرمزگان

دوستیابی درهمدان

دوستیابی دریزد

دوستیابی درگیلان

نظرسنجی
ایمیل خود را ثبت کنید تا دور نشده!

Powered by WebGozar

آرشیو ماهیانه
مدیران
دوستان
دوستان
powered by Google
صادق جـــــــون essiasal " اگر راهنما نداشته باشی، به هر راهی ممکن است بروی "

بقیه در ادامه مطالب

گفتگو با هانیه توسلی (هنرپیشه)    

هانیه توسلی دختر معصوم سینما فعالیت جدی خود را با یك سریال تلویزیونی اغاز كرد.غریبه از توسلی چهره قابل قبولی به نمایش گذاشت و راه او را برای ورود به سینما هموار و هموارتر كرد

آشنایی با هانیه توسلیهانیه توسلی: در هفدهمین روز خرداد 1358 در شهر همدان متولد شدم و در جمع خانواده هنردوست قد كشیدم.در سن 17 سالگی فعالیت خود را با تئاتر های عروسكی شروع كردم و در سال 78 در رشته تئاتر دانشگاه آزاد تهران قبول شدم و به صورت جدی افتادم در حیطه هنر. اولین بار با یك فیلم كوتاه به نام روی جاده نمناك به كارگردانی مهدی كرم پور بازیگری را تجربه كردم و آرام آرام پیش آمدم.

غریبه اولین و آخرین بارهانیه توسلی: تنها سریالی كه برای تلویزیون بازی كردم غریبه بود. در این سریال نقش یك دختر شاعرپیشه را بازی كردم. راستش قصد نداشتم با سریالی اینچنینی كار خودم را شروع كنم به همین خاطر هم پیش از آن پیشنهاد ها را یكی پس از دیگری رد می كردم. زمانی كه پیشنهاد غریبه رائه شد تازه یك سال و نیم بود كه آمده بودم تهران و در دفاتر مختلف فیلمسازی تست داده بودم.بعد از اینكه چند تا از پیشنهاد ها را رد كردم دوستان و اطرافیانم گله مند شدند بنابر این تصمیم گرفتم اولین پیشنهاد را بپذیرم كه اتفاقا فردای همان روز از دفتر غریبه با من تماس گرفتند و من هم پاسخ مثبت دادم

10 روز بعد پشیمان شدم!!!!!همان روزی كه قرار داد بستم رفتم جلوی دوربین و نقش شبنم را ایفا كردم اما 10 روز بعد پشیمان شدم چون كار ضعیفی بود اما خب تجربه هایی را هم برایم در بر داشت. اتفاقا قرار بود این نقش را بازیگر دیگری ایفا كند كه مشكی پیش آمد و نشد و من به سرعت پای میز مذاكره نشستم كه نتیجه هم با خواسته هایم سازگار نبود و این را بعد از گذشت چند روز متوجه شدم.

تعلم خاطر به شبهای روشنبه شبهای روشن ساخته فرزاد موتمن تعلق خاطر زیادی دارم.هانیه توسلی كه در این فیلم با مهدی احمدی همبازی می باشد می گوید: این فیلم را دوست دارم. شیوه بازی ام را در این فیلم می پسندم. چیزی بود كه می خواستم. موقعیت این دختر به من خیلی نزدیك بود. بعد از آن هم شام آخر را دوست دارم چون اولین تجربه سینمای ام قلمداد می شد.

پشیمان نیستماز اینكه از تلویزیون فاصله گرفتم پشیمان نیستم من نقش خوب را دوست دارم چه در سینما و چه در تلویزیون.من اصلا علاقه ای به این موضوع ندارم كه سینما را از تلویزیون جدا كنم چون جنس بازی برایم از اهمیت بالاتری برخوردار است و این نقش است كه اگر مجذوبم كند حیطه فعالیتش زیاد برایم مهم نیست.

جدایی از تلویزیون پیش آمد.من از تلویزیون فاصله نگرفتم بلكه خودش پیش آمد من برا این عقیده هستم كه باید مطابق جریان بازیگری حركت كنی, شاید یك دفعه به جای سینما و تلویزیون سر از تئاتر هم در آوری.همانطور كه من تصمیم نگرفتم وارد سینما شوم آقای جیرانی یك كار كوتاه از من دیده و پسندیده بود و دعوت كرد كه در شام آخر بازی كنم و من هم با اینكه تصویربرداری این فیلم با غریبه همزمان بود پذیرفتم.ولی در هر حال شام آخر باعث شد كه مجذوب سینما شوم و در این حیطه بمانم و از تلویزیون فاصله گرفتم.

هنوز وسوسه نشدم.ممكن است علاوه بر بازیگری سر از مقوله هایی دیگر عرصه سینما هم در آورم اما هنوز برای كارگردانی وسوسه نشده ام چون احساس می كنم به آن حد نرسیده ام كه صاحب نظر باشم و بتوانم روی طرحی آن طور كه باید و شاید كار كنم و آن را به سر انجام برسانم.دنبال نقش خوب هستم.از روزی كه وارد عرصه بازیگری شدم دنبال نقشهای خوب بودم و تا به حال هم سعی كرده ام این حس را در خودم حفظ كنم. نمی توانم بگویم چه نقشی را دوست دارم اما چیزی را می خواهم كه خوب نوشته شده باشد.

قدرت انتخاب ندارمهیچوقت دوست ندارم نقشهایی كه انتخاب می كنم شبیه یكدیگر باشند از بین چند پیشنهاد زوم می كنم روی نقش بهتر و آن را انتخاب می كنم.با این حال من و بازیگر ها دیگر در سینما حق انتخاب و قدرت این كار را نداریم چون خودمان انتخاب می شویم و بقیه ماجرا با خودمان است یا هستیم بازی می كنیم یا نمی پذیریم و جدا می شویم.از غلو كردن متنفرمتا به حال از كسی الگو نگرفته ام یعنی روی شخص و بازیگر خاصی نطر ندارم البته بازیگرانی نظیر ایزابل كوپر را دوست دارم چون نگاههای بسیار سردی دارد. اگز شبهای روشن را دوست دارم به خاطر این است كه اغراق در این جایگاهی دارن من از غلو كردن در نقش متنفرم.

زندگی در آرامش مطلقبه اینده امید زیادی دارم به نظرم همه چیز عالی پیش می رود و هر اتفاقی كه در زندگی ام رخ می دهد به نظر من درست ترین اتفاق است.به نظر من هیچ چیزی اتفاقی نیست و به همین دلیل سعی می كنم در آرامش كامل زندگی كنم. باور كنید حتی اگر تصادف كنم و قطع نخا شوم باز هم معتقدم كه این اتفاق باید رخ می داده تا من چیزهایی را یاد بگیرم.

آرزوی بزرگ هانیه توسلیبزرگترین آرزوی من این روزها این است كه هیچ آرزویی نداشته باشم شاید این گفته خیلی فیلسوفانه باشد اما در هر صورت این خیلی مهم است كه آدمیزاد هیچ آرزویی نداشته باشد و این یعنی نهایت آرزومندی

اهل میهمانی نیستمنمیدانم اگر نقاشی و موسیقی نبود من چطور می توانستم زندگی كنم. این دو حرفه را خیلی دوست دارم و بدجوری به آنها دل بسته ام. حتی به این باور رسیده ام كه بدون این دو نمی توانم زندگی كنم.راستی عكاسی هم یكی دیگر از حرفه های مورد علاقه ام است اما در عوض به میهمانی و حضور در شلوغی و شلوغ كاری هیچ علاقه ای ندارم.همكاری با داریوش مهرجوییخب من در طول این سال ها با كارگردانان زیادی كار كرده ام اما به نظرم داریوش مهرجویی چیز دیگری است و از منظر من بهترین كارگردان سینمایی ایران می باشد. در حال حاضر هم یكی از آرزوهای من همكاری با این كارگردان بزرگ است.بازیگری را خوب بلدماز خودم تعریف نمی كنم اما بازیگری را بلدم و می توانم از عهده هر نقشی بربیایم به نظر من بازیگری یك هنر نیست. مهارتی است كه برخی دارند و برخی نه.بازیگری استعدادی را می طلبد كه شاید در وجود بعضی ها وجود داشته باشد و عده ای هم اصلا از آن برخوردار نباشند.

هانیه توسلی 

 

 

 

 

 

لینك ثابت   نظرات []  

نوشته : اسی ساعت : 10:08 ق.ظ تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1387